święto Patrona Szkoły

W dniach 24 – 26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona, którego celem było przybliżenie naszym uczniom sylwetek Dam i Kawalerów Orderu Uśmiechu. Każda klasa wybrała sobie z tej okazji jedną osobę, która w minionych latach otrzymała to zaszczytne odznaczenie i miała za zadanie przygotowanie prezentacji w dowolnej formie na temat danej Damy lub Kawalera Orderu Uśmiechu.
Świętowanie rozpoczęliśmy w środę Dniem Lemoniady Cytrynowej – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – w tym roku wyjątkowo samodzielna i prężnie działająca pod okiem swoich opiekunek ekipa - przygotowali w tym dniu dla wszystkich uczniów naszej szkoły ponad 200 litrów lemoniady z produktów sfinansowanych przez Radę Rodziców. Wypicie kubka kwaśnego napoju nawiązywało do ceremonii nadania każdemu Kawalerowi lub Damie odznaczenia Orderu Uśmiechu, czyli wypicia przez niego soku ze świeżo wyciśniętych cytryn i uśmiechnięcie się szerokim uśmiechem .
W czwartek 25.04 na szkolnej scenie zaprezentowały się klasy 1-3. Wśród prezentowanych w przeróżnych formach Dam i Kawalerów Orderu Uśmiechu mogliśmy rozpoznać między innymi: Majkę Jeżowską, Zbigniewa Religę, Wandę Chotomską, Dorotę Gellner, Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego, Jerzego Owsiaka, Marcina Gortata, Marka Michalaka, Grzegorza Kasdepke, Piotra Fronczewskiego czy Jana Pawła II.
W piątek 26.04 szkolną scenę opanowały klasy 4-8. W tym dniu mogliśmy poznać bliżej sylwetki m.in.: Eleni, która co prawda nie zawitała osobiście w naszej szkole, ale udzieliła wywiadu dwóm uczennicom z klasy 7A, Majki Jeżowskiej, J. K. Rowling, Anny Marii Wesołowskiej, Astrid Lindgren, Wandy Chotomskiej, Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, Jerzego Owsiaka, Jana Pawła II, Zbigniewa Religi, J. H. Chmielewskiego, Zbigniewa Hermaszewskiego, Agustina Egurroli, Marcina Gortata czy Piotra Fronczewskiego.
W tych dniach szkolny hol zdobiła wystawa prac konkursowych naszych uczniów – ich wizje Orderu Uśmiechu, a drzwi każdej sali - wykonany przez klasy Order Uśmiechu, wielokrotnie słychać było Pieśń Szkoły. Nasi patroni byli wśród nas!
Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom oraz ich Rodzicom, którzy przyczynili się do udanych obchodów Święta Patrona.
Zespół ds. Patrona