SZALONY, WIOSENNY TYDZIEŃ

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły przygotowując się do radosnego powitania wiosny uczestniczyli w różnych akcjach zaproponowanych przez Mały Samorząd Uczniowski.
Pierwszą z nich był „Dzień bez plecaka”, w którym uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w poszewki od poduszek, walizki, transportery dla zwierząt, a nawet skrzynkę do narzędzi.
Kolejną akcją był „Dzień na opak”, w którym uczniowie ubierali ubrania na lewą stronę lub tyłem na przód. Wszystko zależało od poczucia humoru i wyobraźni, a tego naszym uczniom nie brakowało.
ZIELONY, to kolor wiosny, nadziei, odpoczynku. I właśnie w kolejny dzień, w środę, kolor wiosennej żabki królował w naszej szkole. Patrząc na ubrania uczniów, można było dojrzeć wszystkie odcienie zielonego, począwszy od jasnego do ciemnego. Niektórzy uczniowie paradowali w samodzielnie zrobionych opaskach na głowę przedstawiających żaby.
W czwartek, 21 marca obchodziliśmy Światowy dzień z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpety. Tego dnia uczniowie i nauczyciele mogli założyć wielobarwne, niedopasowane skarpetki jako wyraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Aby hucznie przywitać wiosnę uczniowie z klas 1-3 zrobili obchód wokół szkoły grając na różnych instrumentach.
Ostatni dzień tygodnia był Dniem Szalonej Fryzury. Wzbudził on duże zainteresowanie nie tylko wśród dziewczynek, ale również chłopców. Każda fryzura zachwycała. Pomysłów nie brakowało, a zaangażowanie jak i kreatywność uczniów i rodziców przewyższyły nasze oczekiwania.
Pośród doskonałego nastroju, ogromu uśmiechniętych twarzy doświadczyliśmy wszyscy pięknej lekcji: tolerancji, szacunku i dystansu do samego siebie. Oby wiosenna energia towarzyszyła nam już każdego dnia.