Łańcuch przyjaźni

1 czerwca 2012 roku, z inicjatywy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie, działających w Zespole ds. Integracji Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, po raz pierwszy zorganizowano "Łańcuch Przyjaźni".

Do akcji na terenie całej Polski włączyło się wtedy 16 zaprzyjaźnionych szkół i placówek, noszących imię Kawalerów Orderu Uśmiechu. W tym roku my również włączyliśmy się do tej akcji. W czwartek (1 czerwca) o godz. 8:45 zgromadziliśmy się przed budynkiem szkoły, aby zbudować "Łańcuch przyjaźni". Wszystkie dzieci ustawiły się w kolejności - od klasy 1a do 6c. Zabrakło zaledwie kilku metrów, by otoczyć oba budynki. Jednak udało się osiągnąć zamierzony cel - przystępując do akcji, zintegrowaliśmy się z innymi szkołami noszącymi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Tego dnia obowiązywały dwa symboliczne kolory: żółty i niebieski.

Kategoria: